Polecany mechanik w Twoim mieście? Sprawdź serwisy samochodowe w swojej okolicy!

 Nie ma tylko jednej rzeczy na którą warto zwrócić uwagę przy szukaniu warsztatu samochodowego. Czynników które określają pewne standardy jest dużo więcej i podzielimy sobie je na poszczególne elementy. Bardzo ważną kwestią jest ilość warsztatów w danej okolicy, a ilość mieszkańców w danej części miasta. Jeżeli w okolicy jest kilka dużych osiedli, możemy być wręcz pewni że kolejki w tych zakładach będą na pewno. A jedynie od ilości zakładów w sąsiedztwie zależy jak długie te kolejki będą. Gdyż będą w miarę równo rozkładać się proporcje.  

Ciekawym trikiem może być wybieranie warsztatów, gdzie jest utrudniony dojazd związany z lokalizacją lub częstymi korkami w tym miejscu – takie serwisy samochodowe mogą mieć mniejszy ruch, co przełoży się na mniejsze kolejki i szybsze terminy. Zniszczona droga może skutecznie zniechęcać klientów, tak samo jeżeli warsztat nie znajduje się zaraz przy drodze. Tylko gdzieś w głębi osiedla czy parkingu firmowego. Miejsca takie są trudniejsze do zlokalizowania przez potencjalnego klienta, co może powodować pewnego rodzaju dezorientacje oraz rozczarowanie.  

Wracając jeszcze do dużego zagęszczenia warsztatów, to poza mniejszymi kolejkami jest jeszcze jeden istotny plus – cennik usług. Przy dużej konkurencyjności możemy być wręcz pewni, że ceny będą atrakcyjniejsze! 

Dobre opinie warsztatów samochodowych

Lokalizacja oraz kolejki to ważne tematy o których nie wolno zapominać, jednak już zdecydowaliśmy się na odpowiadający nam zakłada należy zastanowić się nad jakością ich usług. W tym celu może pomóc nam internet, każda firma w dniu dzisiejszym powinna posiadać swoją wizytówkę Google – a tam użytkownicy mogą zostawiać opinie. Zwróćmy uwagę na ilość opinii, in większa jest ich liczba tym średnia ocena jest bardziej wiarygodna. Możemy poczytać sobie te negatywne, zobaczyć z czym były problemy oraz czy firma w jakiś sposób odpowiedziała na negatywną opinię.  

A jakie cechy powinien mieć dobry mechanik samochodowy? Z założenia powinna być to osoba, która do swojego zawodu podchodzi z pasją – tylko wtedy usługi przez nią wykonywane mają szanse być profesjonalne. Kolejna bardzo ważna kwestia to fakt, że osoba takowa powinna być odpowiedzialna, dokładna oraz komunikatywna. Bo nie ma będzie mieć znaczenia wysoki poziom naprawy, jeżeli terminy będą niedotrzymywane, a kontakt z mechanikiem będzie zerowy. Wtedy pomimo klient profesjonalnej naprawy, wyjdzie z serwisu rozczarowany. 

Jak zadbać o własny samochód?

Tego typu pytanie bardzo często dostaje mechanik, kiedy klient go odwiedza. Pytania o serwisy, jak wydłużyć życie poszczególnych elementów to pytania na tak zwane „Dzień dobry”.  

Jak wszyscy wiemy najważniejszym elementem mechanicznym samochodu jest jego serce, czyli silnik spalinowy lub coraz częściej elektryczny. W przypadku silników spalinowych, na ich żywotność ma wpływ kilka czynników. Przede wszystkim wszystkie dobre serwisy samochodowe powtarzają aż do znudzenia że systematycznie wymieniany olej w silniku jest kluczem do długiej i bezproblemowej eksploatacji. Olej silnikowy nie służy jedynie do smarowania elementów konstrukcyjnych silnika czy odbieraniu ciepła. Służy również do obsługi turbiny czy pompy podciśnienia. Taka wiedza powinna wam wystarczyć, aby nie stosować zasady „Long Life”. Auto przy przebiegu 120 tys nie może być po 4 wymianie oleju. Na pewno bym nie chciał takiego samochodu kupić dla siebie. 

Co robić przy awarii samochodu?

Nigdy nie wiadomo, kiedy posiadany samochód odmówi posłuszeństwa. Uwaga ta dotyczy wszystkich wyprodukowanych samochodów, nowych, starych, z dużymi przebiegami oraz tymi małymi. Nie ma rzeczy idealnych, a każdy produkt może posiadać wady produkcyjne. Takowe wady bardzo widać w motoryzacji, przy autach które zostały wyprodukowane w czasie pandemii. Braki kadrowe, lub słabo wyszkolona kadra składała auta w bardzo niestaranny sposób. W efekcie nowe drogie pojazdy, potrafiły wyjeżdżać z salonu już z wyciekami na silniku. 

Nowoczesne samochody naszpikowane są elektroniką, która pomaga przewidywać cykl eksploatacyjny, diagnozować usterki oraz umawiać wizytę w serwisie. Niestety bardzo często ta elektronika sama jest powodem usterek samochodu. Dlatego myślę dobrą radą, będzie przed zakupem z zapoznaniem się z opiniami o danym modelu. Produkty na rynku są różne, jeden jest bardziej awaryjny – a drugi mniej. Wywodzi się do z tego, że to klient końcowy jest dopiero testerem produktu.  

A jeżeli dojdzie do awarii, to co robić? W pierwszej kolejności musimy ocenić otoczenie w jakim jesteśmy, jeżeli samochód nie uruchomia się na parkingu to pozostaje wezwania kwestia lawety i oddania samochodu na diagnostykę. Jeżeli usterki doczekaliśmy się na ruchliwiej drodze, to tu musimy zadbać o swoje bezpieczeństwo. Musimy odpowiednio oznaczyć samochód trójkątem, oraz ubrać kamizelkę odblaskową.  

Po diagnostyce należy zorientować się w cenach części potrzebnych do usunięcia usterki. Niejednokrotnie możemy taniej znaleźć części, niż oferuje nam serwis. Jednak polecam wam zawsze używać jedynie oryginalnych części zamiennych.  

 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.